kontakt@enchristo.pl

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane, pielgrzymów, wspólnoty, harcerzy do skorzystania z naszego domu w Lanckoronie. Dom znajduje się w pięknie położonym, ustronnym miejscu, obok lasu, u stóp góry lanckorońskiej, w pobliżu Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dlaczego nasz Dom jest wyjątkowy?
To klimatyczny, modrzewiowy dom, jeden z ostatnich w Lanckoronie zbudowanych w stylu zakopiańskim.
To dom z bogatą historią duchową. Miało tu miejsce wiele przełomowych wydarzeń dla wspólnot chrześcijańskich, a także osobistych przemian.

Co u nas znajdziesz?
– Duży, zielony teren rekreacyjny z boiskiem do siatkówki, przestrzenią do zabaw dla dzieci i miejscem na ognisko;
– 18 pokoi 2-5 osobowych, na łącznie 60 miejsc;
– salę konferencyjną z rzutnikiem i nagłośnieniem;
– parking dla naszych gości;
– dostęp do Wi-Fi.

Jeżeli planujecie organizację spotkania, wyjazdu wspólnotowego czy warsztatów i szukacie miejsca na pobyt – zapraszamy do kontaktu: https://www.enchristo.pl/kontakt/

Historia

Historia ulokowania Misji EnChristo w Lanckoronie sięga roku 1993. Nasza główna działalność, czyli Szkoła Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego potrzebowała stałej bazy – ośrodka, który pomieściłby około 70-osobową grupę, był blisko duchowego ośrodka, a także granic i lotniska. Poszukiwanie właściwego miejsca rozpoczęliśmy od modlitwy o lokum i sponsora. Wśród kilku propozycji, które się pojawiły, jedna okazała się szczególnie ciekawa. Był to budynek kolonijny Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego – Kraków w Lanckoronie, którego zakład próbował się pozbyć w ramach prywatyzacji. Od trzech lat nie znalazł się żaden nabywca i budynek stał jako pustostan, w związku z czym jego cena systematycznie spadała. Wykonany z modrzewia, położony na granicy Lanckorony i Brodów, jeden z kilku drewnianych budynków w tamtej okolicy będących pomnikami zakopiańskiej sztuki ciesielskiej. Budynek był w opłakanym stanie. Lider EnChristo, Andrzej, postanowił mimo to zaryzykować i posłuszny wezwaniu, które usłyszał, zadecydował o kupnie posesji. Był to rok 1994. W lipcu tego samego roku odbyła się pierwsza Szkoła Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego. Jej przeprowadzenie stało się możliwe dzięki wsparciu braci protestantów z baptystycznego misyjnego Kościoła w Szwecji, który uczestniczył w pomocy humanitarnej dla Ruchu Światło-Życie.

Mimo licznych trudności w zaadaptowaniu tego budynku na potrzeby przyszłych wydarzeń, Bóg wciąż udowadniał, że zależy mu właśnie na tym miejscu i że modlitwa, która z niego wypływa, jest mu szczególnie miła. W ciągu ostatnich 25 lat przez ten dom przeszły tysiące osób. Wiele z nich doświadczyło łaski i przemieniło swoje życie. To miejsce stało się też kolebką wielu inicjatyw, takich jak Mężczyźni św. Józefa, Lidia – modlitwa wstawiennicza kobiet, polska grupa krucjaty modlitewnej – W kierunku Soboru Jerozolimskiego II (TJCII), celebracja sederów pesachowych, inicjatywa Alpha.